Головна
Каталог
Контакти
Більше

Як утилізують відпрацьоване масло

Відпрацьоване мастило належить до речовин, які підлягають обов’язковій нейтралізації через свою небезпеку для оточуючого середовища. Це може бути захоронення у дозволених містах або синтетична хімічна переробка.

Масло, що відпрацювало свій термін, небезпечне для навколишнього середовища, тому потребує утилізації згідно з законодавством України. Відповідальне ставлення до екології допоможе зберегти планету чистою та придатною для життя. Продати такий небезпечний продукт можна до спеціалізованої компанії Otrabotka UA.

Які речовини належать до відпрацьованого масла

В ході експлуатації використовують різні види мастила, виготовлені з натуральної (нафта) чи синтетичної сировини. Під час роботи природним чином відбувається забруднення речовини різноманітними домішками – дрібними часточками металу, водою, пилом. Подальша експлуатація ускладнюється, з’являються небажані ефекти, тому необхідно змінювати масло. До відходів, які потребують негайної заміни, належать:

  • Мастило на основі нафтопродуктів. Трансформаторне масло дуже токсичне й довго розкладається у природних умовах, виділяючи отруюючи речовини.

  • Моторні масла (автомобільні, мотоциклетні, суднові) — втрачають в’язкість, накопичують домішки.

  • Олія синтетичного походження.

  • Трансмісійні мастила від транспорту.

  • Гідравлічні рідини.

  • Відходи нафти.

  • Теплоносійні масла для теплових установок.

  • Залишки після очищення контейнерів для зберігання.

Це також може бути автомобільне мастило, індустріальне масло, солідол. Речовини містять домішки, продукти згоряння, важкі метали та інші токсини. Відпрацьована речовина підлягає обов’язковій утилізації самостійно чи через спеціальні організації.

Методи утилізації та повторне використання

Б/у масло збирається в окремий резервуар для подальшої обробки чи утилізації. Процес утилізації складається з різних типів робіт:

  • Механічного забруднення позбуваються за допомогою методу фільтрації. Видаляють тверді частинки та використовують повторно.

  • Відпрацьоване масло може слугувати сировиною для виробництва пального.

  • Щоб подовжити термін використання, застосовується спосіб регенерації. Фахівці вважають його найбільш продуктивним та ефективним. Це дозволяє економити енергоресурси.

  • Утилізація через спалювання чи подальшу переробку. При цьому конденсується вода та видаляються грубі часточки. Перероб супроводжується виділенням додаткової енергії, що можна використовувати для своїх потреб.

  • Спосіб водного промивання. Полягає в додаванні певної кількості рідини й подальшому відстоюванні (не менше 12 годин). Через спеціальний клапан вода зливається, а мастило стає придатним до повторного використання. Його треба акуратно зібрати та перелити у бак.

  • Метод дистиляції. Потрібне спеціальне обладнання (міцна ємність, конденсаційна труба, нагрівальний елемент, ємність з холодною водою, фільтри), яке поступово видаляє домішки і воду у процесі нагрівання рідини до 95 градусів. Деяка кількість води стікає з резервуару. У цей момент слід регулювати температуру нагріву, щоб процес був неперервним. При переливанні її зменшують. Максимальна температура нагріву суміші досягає 200 градусів.

  • Фізичний метод полягає в пропусканні суміші через фільтри, яки видаляють зайві часточки. Є найпростішим, часто використовується у побуті.

  • Хімічний спосіб за допомогою різноманітних реагентів. Отримане паливо має високі експлуатаційні якості.

Можливе одночасне поєднання декількох методів, що підвищує ступінь очищення та розширює сфери застосування переробленої суміші. Це дозволяє зекономити, а відпрацьоване масло зробити повністю придатним до подальшого використання.

До уваги: багато людей питають, чи можна просто вилити відпрацьоване масло. Експерти суворо забороняють зливати рідину чи закопувати у землю. Це призведе до загибелі рослин та інших живих організмів у цій місцевості. Технічну рідину акуратно зливають в окрему каністру, яку можна потім здати на переробку до спеціальних організацій.

Щоб утилізувати промислові чи автомобільні відходи або використаний солідол, необхідно зробити наступні кроки:

  • Знайти спеціалізоване підприємство, яке займається повторною переробкою у безпечних умовах. Наша компанія «Відпрацювання ЮА» готова закупити будь-які кількості вживаних ПММ за вигідними для вас цінами. Також місцеві організації захисту довкілля завжди підкажуть, куди віднести промислові відходи. Передача повинна відбуватися у строгому порядку у спеціальних контейнерах.

  • Зібрати мастильні відходи у контейнер. Ємність повинна бути чистою та герметичною, із щільною кришкою без можливості випаровування. Не слід змішувати різні види масла (турбінне, трансмісійне, бензинове, дизельне, моторне, з трансформатора, компресорних редукторів).

Важливо пам’ятати, що продаж відпрацьованого мастила заборонений.

Деякі майстри після домашнього очищення використаного масла використовують його для побутових механізмів. Насправді воно має придатність у цій сфері – підходить для змащення деталей двигуна в авто, для замків та дверних петель, ціпка на велосипеді тощо. Надалі мастило може стати паливом для рідкопаливних печей. Його застосування дає ефекти – воно добре горить та дає значну кількість тепла.

Перероблене відпрацьоване масло є ефективним антикорозійним засобом для обробки металевих механізмів. Також ним змащують дерев’яні вироби, що піддаються впливу довколишніх умов. Речовина містить багато різноманітних присадок, що мають вологовідштовхувальні властивості. Просочена відпрацюванням деревина довгий час не гниє та залишає первісний вигляд.

Переробка компресорного, індустріального, гідравлічного та інших видів мастил повинна відбуватися згідно зі стандартами задля збереження довкілля. У нашій компанії виконуються усі умови перероблення, тому ви можете безпечно здати відпрацювання у будь-яких кількостях.